Legfrissebb híreink
Bölcsődék Napja...
A DMJV Egyesített Bölcsődei Intézményében a Bölcsődék Napja alkalmából ünnepi rendezvén...
Tavaszi virágok a z...
Áprilisban az Áchim András utcai bölcsőde csoportjai, az ébredő természethez kapcsolódva ta...
Felvételi eljárás...
A DMJV Egyesített Bölcsődei Intézményének (továbbiakban: Intézmény) és tagintézményeinek...

Család-bölcsőde kapcsolat

A bölcsődei országos alapprogram irányelvét alaptézisként fogadjuk el, miszerint, „A bölcsődei nevelés középpontjában a kisgyermek és közvetett módon a kisgyermeket nevelő családok állnak.”

A gyermekek harmonikus fejlődése érdekében fontos, hogy a család és a bölcsőde együtt működjön, megismerjék, összehangolják nevelési elveiket. A szülők és a kisgyermeknevelők a naponkénti találkozások alkalmával kölcsönösen tájékoztatják egymást a gyermekekkel történt eseményekről. Közösen vezetik a családi füzetet, amelyben írásban is megosztják egymással a gyermek fejlődésének történéseit, életének apró, de fontos eseményeit.

A gyermeköltözőben kihelyezett hirdető táblán kapnak tájékoztatást a szülők a csoportban zajló eseményekről. Ide kerülnek a gyermekek alkotásai, bölcsődei életképek, köszöntők (névnapi, születésnapi). Itt olvashatók azok a fontosabb információk, amelyek megkönnyítik a szülők ügyintézését, tájékozódását: a térítési díj fizetésének dátuma, fogadóórák időpontjai, fontosabb címek, telefonszámok.

A bölcsődevezető által szervezett szülői értekezleteken a bölcsődébe járó gyermekek szüleinek nagy csoportja vagy minden szülő részt vesz. A szülői értekezletek célja, a kapcsolattartás támogatása, a bölcsődei élet megismerése, közös döntések meghozatala a családokat érintő kérdésekben.

Szülőcsoportos beszélgetések: kiscsoportos megbeszélések a kisgyermeknevelők és a család között, a szülőket leginkább foglalkoztató témaközökben. Célja, a gyermekek nevelésével, gondozásával, fejlődésével kapcsolatos tapasztalatok megosztása, akár a témában járatos külső szakember meghívásával is.

A fogadóóra előre egyeztetett időpontban, egyéni beszélgetés lehetőségét biztosítja a szülő és a kisgyermeknevelő, vagy a szülő és a bölcsődevezető között.      A bölcsődei ellátás minőségének vizsgálatát, szakmai munkánk értékelését, a családok igényeinek és elégedettségének mérését segítik az elégedettségi kérdőívek, melyek kitöltése önkéntes és anonim.

A család-bölcsőde kapcsolatát gazdagítják a közös rendezvények, családi napok, bölcsődei ünnepek, melyek megszínesítik a gyermekek hétköznapjait. A szülők együtt örülhetnek, játszhatnak gyermekeikkel, közösségi élményeket szerezve


"Szeretni okosan kell - mindig a gyermek természetéhez és életkorához igazodva!"