Legfrissebb híreink
Bölcsődék Napja...
A DMJV Egyesített Bölcsődei Intézményében a Bölcsődék Napja alkalmából ünnepi rendezvén...
Tavaszi virágok a z...
Áprilisban az Áchim András utcai bölcsőde csoportjai, az ébredő természethez kapcsolódva ta...
Felvételi eljárás...
A DMJV Egyesített Bölcsődei Intézményének (továbbiakban: Intézmény) és tagintézményeinek...

GÖRGEY UTCAI TAGINTÉZMÉNY BEMUTATÁSA

A bölcsőde bemutatkozó videója, bölcsődehívogató.

Bölcsődénk 1982. január 11-én nyitotta meg kapuit, és jelenleg, 120 férőhellyel működik. A város északi részén helyezkedik el, a Nagyerdő közelében, az Újkerti lakótelep végén, védett, jó levegőjű környezetben. Közvetlen gépkocsi forgalom nem zavarja a gyermekek nyugalmát. Vonzáskörzetébe tartozik az Újkerti lakótelep, a Nagyerdő és környéke, valamint a Vezér utcai-, a Fészeklakópark és a Józsa városrész is. Busszal, a 2-es villamossal és autóval is könnyen megközelíthető az intézmény. A bölcsőde épülete akadálymentes.

Saját főzőkonyhával rendelkezünk, ami a HACCP előírásai szerint működik, és a korszerű konyhatechnológiai eljárások figyelembevételével lett felújítva. 2018-tól diétás konyha is kialakításra került.

Közvetlen szomszédságban található óvodával partneri viszonyt tartunk fenn.

Minden gondozási egységhez  lombos fákkal övezett, füvesített és részben térkővel, műfűvel borított nagy udvarrész, homokozó, zuhanyzó és terasz tartozik, melynek árnyékolása biztosított. A kerti házikók, játékok természetes anyagokból készültek, a vonatkozó szabványoknak és biztonsági előírásoknak megfelelően. A Debrecen Bölcsődés Gyermekiért Alapítvány segítségével a gyermekek bölcsődei életéhez alapvetően és feltétlenül szükséges játékokat bőséges mennyiségben és jó minőségben tudjuk biztosítani. Az Egyesített Bölcsődei Intézmény Faraktár Utcai Tagintézménye és Görgey Utcai Tagintézménye eszközök állományának fejlesztése megnevezésű TOP-6.2.1-15-DE1-2016-00017 azonosítási számú pályázatnak köszönhetően a közelmúltban bővült és részben cserélődött a bútorállomány, növekedett az udvari és a szobai játékkészlet.

Az intézményünkben integrált gyermekcsoportok működnek. A bölcsődébe a sérülési típusnak megfelelően illetékes szakértői bizottságok javaslatai alapján kerülhetnek be enyhe fokban sérült gyermekek, akik profitálni tudnak az egészséges gyermekcsoporttal való közösségből. A szakmai feladat ellátásához rendelkezésre áll fejlesztő szoba a szükséges fejlesztő eszközökkel együtt, valamint a csoportszobákban is biztosítjuk a megfelelő játékokat. A gyermekek korai fejlesztését a gyógypedagógus heti 3 alkalommal végzi.

Munkahelyi kollektívánk jól képzett, összetartó. Mind a 19 kisgyermeknevelő felsőfokú szakmai végzettséggel rendelkezik és folyamatosan bővíti szakmai ismereteit. Nagyon erős motiváló tényező a gyermekek iránt érzett szeretet. Gyermekközpontú és családközpontú szemlélettel, elhivatottan és felelősségteljesen végzik a munkájukat.

Bölcsődénkben a külső világ felfedezését a gyermekek megismerési vágyára építjük. Saját tapasztalataik, megfigyeléseik által ismerjék és értsék meg az őket körülvevő, a bölcsődei környezet által kitágult világot. A közvetlen ismeretszerzéshez biztosítjuk a feltételeket, hogy a környezethez kapcsolódó pozitív szokásokon keresztül környezetorientált attitűdöt alapozzunk meg.

Terepintézményként működünk, a jövő szakembereinek képzésében 2007. óta aktívan veszünk részt. A Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Karáról érkező hallgatóknak biztosítjuk a gyakorlati helyet. A hallgatók fokozatosan ismerkednek a bölcsődei élet szépségével, a kisgyermeknevelői munka sajátosságaival. A gyakorlati idő alatt a hallgatók a mentor-kisgyermeknevelőktől mintát, útmutatást, tanácsokat kapnak.

Bölcsődénk jövőképe, hogy örömteli, boldog éveket biztosítsunk bölcsődéseink számára, kölcsönös bizalomra és együttműködésre épülő kapcsolatot alakítsunk ki a családokkal, derűs, családias légkör legyen a gyermek és felnőtt közösségben.


"Szeretni okosan kell - mindig a gyermek természetéhez és életkorához igazodva!"