Legfrissebb híreink
Bölcsődék Napja...
A DMJV Egyesített Bölcsődei Intézményében a Bölcsődék Napja alkalmából ünnepi rendezvén...
Tavaszi virágok a z...
Áprilisban az Áchim András utcai bölcsőde csoportjai, az ébredő természethez kapcsolódva ta...
Felvételi eljárás...
A DMJV Egyesített Bölcsődei Intézményének (továbbiakban: Intézmény) és tagintézményeinek...

KARÁCSONY GYÖRGY UTCAI TAGINTÉZMÉNY BEMUTATÁSA

 

A bölcsőde bemutatkozó  videója, bölcsőde hívogató.

Bölcsődénk 1973. augusztusban nyitotta meg kapuit Debrecen belvárosának keleti részén, a Fényes udvari lakótelepen. Három gondozási egységgel, hat gyermekcsoportban (süni-maci, pillangó-katica, napocska-cica) 60 gyermek nevelése-gondozása folyik intézményünkben. A bölcsődei ellátás mellett gyermekfelügyeletet is vállalunk.

Szűkebb környezetünkben többnyire tízemeletes lakóházak helyezkednek el. Ebből a szempontból bölcsődénk védett a közúti forgalommal szemben, hiszen két oldalról lakóházak ölelik. Déli oldalán egy óvoda, udvarával szemben közterületi sportpályák helyezkednek el.

A lakóházaknak köszönhetően a bölcsőde körül sok parkoló található, de nem közvetlenül mellette. A gépkocsi forgalomtól teljesen elzárt, növényekkel betelepített udvarunkon levegőznek a gyermekek.

Tömegközlekedéssel Debrecen központjából a 4-es trolibusszal közelíthető meg, de megáll itt az 5-ös troli és a 43-as és a 19-es busz is. Elsősorban a Fényes udvari lakótelepről fogadjuk a gyermekeket, de a város más területéről is érkeznek hozzánk gyermekek.

14 szakképzett kisgyermeknevelő dolgozik intézményünkben, ebből 6 diplomás.

2020. augusztus 04-én bölcsődénk ismét megnyitotta kapuit. A teljes körű felújítás után megszépült és megújult az egész épület. Új helyiségek kerültek kialakításra. Só szobával és tornaszobával gazdagodtunk. A gondozási egységek új külsőt, új beépített szekrényeket kaptak. Modern, barátságos környezetben neveljük, gondozzuk a gyermekeket. Nagy fogadótérrel várjuk a hozzánk érkezőket. Udvarunkon új játékeszközök telepítése történt. Rengeteg új játékkal, bútorral gazdagodott eszközkészletünk.

Rendszeresen szervezünk családi összejöveteleket, melyre várjuk a szülőket, nagyszülőket, testvéreket. Ilyen a Télapó várás, a Gyermeknap és az óvodába távozó gyermekek búcsú uzsonnája.

Ezeken kívül rendszeres időközönként szervezünk éneklős, mondókázós összejöveteleket, ahol a szülők elsajátíthatják azokat a dalokat, mondókákat, melyeket a gyermekek nap, mint nap hallgatnak, énekelnek.

A környezeti nevelés a legfőbb irányvonal bölcsődénkben. Ehhez szorosan kapcsolódik a hagyományőrzés. Évszaknak megfelelő tevékenységeket végzünk a gyermekekkel: szőlőt préselnek, magvakat ültetnek, madáreleséget készítenek, pogácsát, mézeskalácsot sütnek, virágpalántákat ültetnek. Megünnepeljük a jeles napokat, születés- és névnapokat. Tágas, felújított udvarunk sok lehetőséget nyújt arra, hogy megfigyeljék az évszakok, a növények változásait, terményeket, falevelet gyűjtsenek.

Rossz idő esetén a tornaszobában és a só szobában mozoghatnak, tevékenykedhetnek.

A gyermekek számára a legmodernebb konyhában történik a főzés.

Munkánkat elkötelezetten, az alábbi mottó szellemében végezzük!

„Én azt hiszem, gyereket csak úgy lehet nevelni, ha az ember megtiszteli azzal, hogy komolyan veszi.”

/Szabó Magda/

 


"Szeretni okosan kell - mindig a gyermek természetéhez és életkorához igazodva!"