Nem is olyan rég beköszöntött az ősz és ezzel együtt eljött az ideje annak is, hogy bölcsődénket és otthonunkat is kellemes őszi hangulatúvá varázsoljuk.

Egy séta alkalmával egyre több színes falevelet, különböző terméseket és bogyós ágakat csodálhatunk meg. Néhány héten belül még több színpompás kincset találhatunk a természetben, amelyekből egy kis kreatív, közös családi időtöltéssel gyönyörű őszi díszeket varázsolhatunk. Már önmagában csodás program, ha az egész család együtt megy kirándulni, sétálni, hiszen így a család minden tagja egy közösen átélt élményhez jut hozzá. Továbbá az együtt töltött idő, a közös programok hozzájárulnak ahhoz, hogy a családtagok még közelebb kerüljenek egymáshoz, erősödjön a közöttük lévő kötelék.      
Nagyon jó móka lehet a gyermekek és felnőttek számára is együtt gyűjtögetni a színes faleveleket, galagonyát, berkenyét, csipkebogyót, tobozt, makkot vagy az őszi virágokat. Továbbá a természetben töltött idő elősegíti azt is, hogy a gyermekekben pozitív érzelmi viszonyulás alakuljon ki a körülöttük lévő természeti környezettel kapcsolatban. A szabad levegőn való tartózkodásnak számos jótékony élettani hatása van, mindemellett meglévő ismereteik is tovább gazdagodnak, valamint közvetlenül szereznek tapasztalatokat a természet változásairól. A különböző formájú termések az alakzatok megismerését segítik, az eltérő tapintású levelekkel a taktilis érzékelést tudjuk fejleszteni, a gazdag színvilág pedig a színek megismerésére ad lehetőséget. Az összegyűjtött őszi kincsekből olyan díszeket készíthetünk a gyermekekkel, amelyek még szebbé varázsolják az otthonunkat.

Ilyen lehet egy őszi kopogtató. A koszorú alapját vékonyabb ágakból, drótból is meghajlíthatjuk, de hobby boltban is megvásárolhatjuk. Az alapra erősebb cérnával, dróttal vagy ragasztópisztollyal is rögzíthetjük a közösen gyűjtött kincseket.

             

Emellett egy meghitt fényű lámpást is könnyedén készíthetünk az együtt gyűjtött falevelekből. A megvalósításához csupán néhány eszközre van szükség: 
egy üres befőttesüveg, néhány falevél, ecset és decoupage ragasztó. 
A gyermekekkel együtt gyűjtött színes falevelek szárát érdemes levágni, majd egy kicsit újságpapír vagy egy könyv lapjai között préselni. Fontos, hogy ne száradjanak ki teljesen a levelek, mert akkor törni fognak. 
A ragasztót a befőttesüveg oldalára kell kenni, majd tetszés szerint rá lehet helyezni a leveleket. Végül a  befőttesüveget újra át kell kenni ragasztóval, mert így tovább marad szép a lámpás. Díszítésként az üveg szájára rafiából masnit is lehet kötni. Ezután már nincs más dolgunk, mint meggyújtani egy teamécsest és az üvegbe tenni.

      

A fent említetteken túl a szívünket is melengeti valahányszor a családunkkal együtt készített díszekre pillantunk, hiszen eszünkbe juthat a szeretteinkkel eltöltött közös csodás idő.

 

Belme Flóra

Kisgyermeknevelő

Postakert Utcai Bölcsőde